10 Ağustos 2022

Teknosafran

Teknoloji bir tık uzağınızda!

Citroen Ami Elektrikli Kapsül Otomobil

CİTROEN AMİ – %100 ELEKTRİKLİ

Tamamen elektrikli sürüş özelliği ile çevre dostu bir ulaşım çözümü olan AMI, trafiğin yoğun yaşandığı şehir merkezlerine özgürce seyahat olanağı sunuyor. AMI, güncel ve gelecekteki kentsel kısıtlamalara cevap veren yeni bir ulaşım çözümü. Tamamen elektrikli güç aktarma teknolojisi, tamamen sessiz bir sürüş sağlıyor. Fransızca kelime anlamı arkadaş olan AMI, çevreci teknolojisi ve pratik kullanımı ile şehir trafiğinde mükemmel yol arkadaşınız.

6 FARKLI KİŞİSELLEŞTİRME

Ami-CPP

My AMI Gri, My AMI Mavi, My AMI Turuncu ve My AMI Khaki olmak üzere 4 kit* her kullanıcının yapabileceği kolay montaj olanağı sunuyor ve kapı filesi, bozuk para kutusu gibi iç mekan için çeşitli öğeler içeriyor. Dış görünüm için 4 jant kapağı, cam çıtası kaplamaları ve kapsül kaplamaları olmak üzere kişiselleştirme kitleri sunuluyor. Daha da fazla kişiselleştirme için 2 paket* daha sunuluyor. My AMI POP, bol turuncu ve arka spoyler ile eğlenceli, genç ve sportif bir tema olarak öne çıkıyor. My AMI VIBE ile tavan kaplaması dahil şık, grafik bir görünüm ortaya koyuyor. Bu 2 kişiselleştirme paketi, teslimat öncesinde profesyoneller tarafından uygulanıyor. * Aksesuar olarak sunuluyor.

Citroen AMI Öne Çıkan Özellikleri

Beklenen Citroen elektrikli modeli Türkiye’ye geldi. Eylül 2021 otomobil pazarının en çok konuşulan modeli Ami’nin anlamı Fransızca “arkadaş” demek. Yeni Ami’nin özellikleri şöyle:

  • Çevreci bir otomobil. Çünkü %100 elektrikli ve parçaları üretilirken geri dönüşümlü malzeme tercih edilmiş. 
  • İki kişilik bir otomobil. Arka koltuk sırası yok. İki kişi ile şehirde özgürce gezmek için ideal. 
  • 70 km menzili var. Bu da semtler arası seyahat için yeterli.
  • Önden çekişli bir otomobil.
  • Motor gücü düşük. 8 beygir güç üretiyor. 
  • Düşük motor gücü ve hızlanma görüyoruz. Ayrıca 45 km maksimum hızlanması var.
  • 485 kg ağırlığında olan otomobil, neredeyse bir scooter gibi. 
  • Avrupa’da ehliyetsiz kullanılabiliyor. Türkiye’de bu konu henüz açıklığa kavuşmuş değil. 
  • ​​Vites kolu veya debriyaj yok. Sürüş özellikleri yalın. 

16 YAŞ’TAN İTİBAREN HERKES İÇİN

ehliyetli_ve_ehliyetsiz_14yas

Citroen AMI, 16 yaşından itibaren B1 ehliyetine sahip herkes için uygun bir çözüm olarak öne çıkıyor. Dengeli yapısı ve 45 km/s maksimum hızı ile AMI, şehir içi kullanımlarda güven veriyor ve kolay bir kullanım sunuyor. Eğlenceli etkinlikler için gençler, kısa geziler için genç yetişkinler veya hareketli bir hayatı olan yaşlılar tarafından kullanılabiliyor. AMI, örneğin evden işe günlük gidiş gelişler için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor. Vites kolu veya debriyaj olmadığından AMI kolay ve pratik bir kullanım sunuyor. Sürüş modu seçicisinde; sırasıyla sürüş, aracı boşa almak ve geri için D, N ve R olmak üzere sadece 3 düğme bulunuyor.

3 SAAT’TE ŞARJ, 220 V

3saat_sarj

Citroen AMI’yi şarj etmek için yolcu kapısının içinde bulunan entegre kabloyu, standart bir prize (220 V), tıpkı bir akıllı telefon veya dizüstü bilgisayar gibi takmak yeterli oluyor. Sadece 3 saat içinde %100 şarj olabilen Citroen AMI ile özel şarj istasyonu ihtiyacı da son buluyor.

75 KM MENZİL

75km_menzil

AMI %100 elektrikli, kısa, günlük kullanımlar için çok uygun bir sürüş menzili sunuyor. Menzili, her gün kat edilen ortalama mesafenin çok daha üzerinde ve sizi bir toplantıya, iş yerinize veya arkadaşlarınızla bir akşam yemeğine rahatlıkla götürebiliyor.

hero_banner