28 Eylül 2022

Teknosafran

Teknoloji bir tık uzağınızda!

Keşke Daha Önce İndirseydim Dedirten Mobil Uygulamalar

Mobil uygulamalar hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Bu bölümde sizler için mutlaka indirmeniz gereken mobil uygulamaları derledik.

SLEEP TIMER – FİLM İZLEYEREK UYUYANLAR İÇİN

Android için Sleep Timer (Turn music off) - APK'yı İndir

Bir çoğumuz uyumadan önce müzik dinlemeyi ve film izlemeyi tercih ediyoruz. Fakat çoğu zaman açık olan medyaları kapatmadan uykuya dalıyoruz. Bu duruma Sleep Timer uygulaması ile çözüm üretmek mümkün. Sleep Timer’ın çok basit bir arayüzü var. Yapılması gereken tek şey medyaların kaç dakika sonra durudurlması gerektiğini ayarlamak.

Uygulama, belirlediğiniz zaman dilimine geldiğinde telefonunuzdaki açık medyaları durdurur ve sessize alır. Böylelikle filmdeki çığlık uykunuzun en tatlı yerinde sizi yataktan kaldırmaz.

İndirmek için tıklayınız

Android için Relive - APK'yı İndir

RELIVE – SPORCULAR VE YÜRÜYÜŞ YAPANLAR İÇİN

Bisikletçiler ve yürüyüş yapanlar başta olmak üzere bir çok kişi doğa keşiflerini arkadaşlarıyla paylaşma konusunda sorun yaşıyor. Özellikle yol olmayan yerlerden gidildiğinde haritada tam konumu bulmak ve işaretlemek oldukça zor. Bu konuda Relive size yardımcı olan, rotalarınızı kayıt etmenizi ve sonrasında da arkadaşlarınızla 3 boyutlu paylaşmanızı sağlayan harika bir uygulama.

Peki nasıl kullanılıyor?

Gezi etkinliğinize başlamadan önce Relive uygulamasını açarak kaydı başlatıyorsunuz ve artık sizi anlık olarak takip eden ve gittiğiniz rotaları kaydeden bir uygulamaya sahipsiniz. Hatta öyle ki fotoğraf çektiğiniz noktaları dahi haritada işaretleyip çektiğiniz fotoğrafı gösterebilir ayrıca yaptığınız maksimum hızı da yine rotanın hangi bölümünde yaptığınızı görebilirsiniz. Video olarak çıktı alma imkanı sağlayan relive, severek kullanacağınız bir cihaz.

İndirmek için tıklayın

CAPCUT – HARİKA VİDEOLAR DÜZENLEMEK İÇİN

CapCut 4.7.0 için Android - İndir

Dünyanın tamamen minimalleştiği ve her işin akıllı telefonlarla yapıldığı bu dönemde, video çekmek hatta düzenlemek için büyük makineler ve on binlerce liralık bilgisayarlara ihtiyacınız yok. Özellikle Youtube ve Instagram için profesyonele yakın videolar oluşturmanıza imkan tanıyan Capcut uygulaması, ücretsiz olmasına rağmen harika özellikleri ve filigransız çıktı alma özellikleriyle diğer ücretsiz uygulamalardan ayrılıyor.

Videoyu, kesme, birleştirme, müzik ekleme, yazı ekleme gibi özelliklerin yanı sıra, özel hızlandırma yavaşlatma ayarları, birbirinden farklı geçiş efektleri, animasyonlar, geri sarma, arka planı yapay zekayla kaldırma gibi özellikleri de sunuyor.

İndirmek için tıklayın