4 Aralık 2022

Teknosafran

Teknoloji bir tık uzağınızda!

iPhone Alamayanlar İçin Kiralama Hizmeti – Fiyat Listesi

Apple’ın uzun zamandır kiralama hizmeti üzerinde çalıştığını biliniyor ve hizmetin ne zaman faaliyete geçeceği merak ediliyordu. Son yapılan açıklamaya göre kiralama bedelinin miktarı belli oldu. Peki fiyatlar nasıl olacak?

iPhone 13 ve iPhone 13 mini - Apple (TR)

Android dünyasından, Apple ekosistemine geçmek isteyen kullanıcılar kullanım konusunda endişe duyarak Apple tarafına genellikle mesafeli kalıyor ve yine başka bir Android cihaz satın almayı tercih ediyorlardı. Ayrıca telefonunu garanti için servise gönderen kullanıcılar, telefon bulmakta sorun yaşıyor ve bazen garanti süresince 2. el cihaz satın almak zorunda kalıyorlardı. Ayrıca yine Apple kullanan kullanıcılar, üst modele geçmek istediklerinde ne gibi artılarla ve farklılıklarla karşılaşacaklarını merak ediyor bu sebeple yeni Apple cihazlarını deneyimlemek istiyorlardı.

Bu ve bunun gibi durumlara çözüm üretecek abonelik sisteminin Apple tarafından hayata geçirileceği söyleniyor. Bloomberg’in geçen günlerde ortaya çıkan haberine göre henüz Apple tarafından resmi olarak açıklanmayan abonelik sistemi, söylentilere göre bu yılın sonlarına doğru hayata geçirilecek.

Sızıntılara göre Apple iPhone kiralama bedeli şu şekilde olacak;

  • iPhone 13 – 35 dolar/ay
  • iPhone 13 Pro – 45 dolar/ay
  • iPhone 13 Pro Max – 50 dolar/ay

Gurman, “iPhone 13, Pro ve Pro Max için başlangıç fiyatlarını (799$, 999$ ve 1.099$) kullanacağım ve ÖRNEK OLARAK aylık 35$, 45$ ve 50$’lık fiyat noktaları seçeceğim (Eski iPhone Yükseltme Programı’nın fiyatını birkaç dolar düşürdüğü için bu seviyeleri seçtim)” dedi.

Gurman, tahminleri göre Apple’ın iPhone’u doğrudan satmak yerine abonelikle satmasının yıllık kazancını daha fazla artıracağını gösterdi.

  • iPhone 13 – 799 dolar yerine bin 260 dolar kazanç
  • iPhone 13 Pro – 999 dolar yerine bin 620 dolar kazanç
  • iPhone 13 Pro Max – Bin 99 dolar yerine bin 800 dolar kazanç

Yazar: Hakan Yılmaz