4 Aralık 2022

Teknosafran

Teknoloji bir tık uzağınızda!

YouTube Videosunun Bir Kesiti Nasıl İndirilir?

Dünyanın en popüler video platformu YouTube, içerik havuzunu her saniye dolduruyor. Özellikle içerik üreticileri videolarına eklenti yapmak için belli başlı videoların kesitletini kullanma ihtiyacı duyuyorlar. Bu yazımızda size bu işemi nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlatacağız. Fakat şunu altını çizerek söylemek gerekiyor ki ‘indirdiğiniz içerik telif hakkına sahip veya indirilmesi yasak olabilir. Bu gibi durumlarda sorun yaşamamak için yasal izinlerinizi almanızı öneririz.’

YouTube'dan 'reklam' kararı

YouTube videosunun belirli bir kısmı nasıl indirilir?

Teknosafran Youtube kanalından bir video ile örnek vermek daha doğru olacaktır. Öncelikle indirmek istediğimiz videoyu YouTube üzerinden açıyoruz. Videonun adres çubuğunda yer alan görselde sarı ile işaretlenmiş yerdeki bağlantıyı kopyalıyoruz.

Bu aşamadan sonra YouTube penceresini kapatabilirsiniz çünkü işlemin devamına https://streamable.com/ ile devam edeceğiz.

Kopyaladığımız bağlantıyı streamable sitesine yapıştırdıktan sonra otamadik olarak ilgili video karşınıza çıkıyor. Videonun indirmek istediğiniz kesitini iki kenardan tutup ayarladıktan sonra işlemi kayıt ediyorsunuz ve indirmeye hazır olduğunda, tek tuş ile videoyu indirebiliyorsunuz.

Uygulamanın yakında ücretli olacağından bahsediliyor. Henüz ücretsizken kullanmanızı öneririz.

Yazar: Hakan Yılmaz